آذر, 1397 بدون نظر دسته‌بندی نشده

ویزای استرالیا

در مطالب قبلی درباره ویزای اروپا و ویزای آمریکا صحبت کردیم در این پست قصد داریم درباره ویزای استرالیا صحبت کنیم.

یکی از زیباترین مناظر طبیعی در جهان متعلق به استرالیاست،کشوری ثروتمند و زیبا و البته سطع رفاهی و فرهنگی ایده آل و دانشگاه های معتبر در جهان .

یکی از کشورهایی که جاذبه طبیعی و گردشگری بی نظیر آن باعث شده تا کانون توجه مهاجران و گردشگران باشد.

بسیاری از مردم علاقمند به تحصیل، کار  و سفر در این کشور در حال توسعه و رو به پیشرفت هستند و این موضوع باعث شده تا سوالات زیادی در این رابطه برای علاقمندان به مهاجرت بوجود آید.

استرالیا دومین کشور ثروتمند دنیا بعد از کشور سوئیس می باشد به همین دلیل توجه بسیاری از افراد علاقمند به مهاجرت و مسافرت را به خود جلب کرده  است.

اما گرفتن ویزای استرالیا نیز همانند بسیاری از کشورهای دیگر نیازمند داشتن شرایطیست که میخواهیم به بررسی این شرایط بپردازیم .

انواع ویزا های استرالیا شامل موارد زیر هستند :

ویزا تحصیلی ، ویزا همسر ، ویزا والدین، ویزا سرمایه گذاری و تجارت ، ویزا اقامت کاری و مهارت و تخصص و ویزای توریستی

یکی از سخت ترین کشورهای دنیا برای گرفتن ویزای توریستی کشور استرالیا است که صادر شدن هریک از ویزا ها با عنوان و جایگاه خاصی است، گرفتن ویزا توریستی جهت گردشگری که مدت زمان این ویزا با توجه به نظر نمایندگان دولت استرالیا در سفارت تعیین میشود که به شخص برای گردشگری و سفر به کشور استرالیا ویزا را 3 – 6 -12 ماهه صادر میکنند.

نوع دیگر ویزا دیدار خانوادگی میباشد که به خویشاوندان نزدیک و درجه یک میتوانند با فرستادن دعوتنامه برای اقوام خود از دولت کشور تقاضای دیدار داشته باشند ر اجازه ورود اعضای خانواده مانند پدر و مادر را بگیرند. این ویزا نیز مدت زمان 3- 6-12 ماهه دارد و به تشخیص اعضای سفارت صادر میشود.

و ویزای کار در کشور استرالیا این ویزا به کسانی تعلق دارد که برای کنفرانس ها مصاحبه های شغلی قراردادهای بیزینسی و یا افرادی دارای تخصص خاص و ویژه ای هستند که دولت استرالیا به شدت نیازمند آن است صادر میشود.

باید در نظر داشته باشیم که تنها دارندگان ویزای کاری در کشور استرالیا میتوتنند اجازه کار داشته باشند و دیگر ویزاها تنها به عنوان توریست به کشور وارد می شوند و اجازه کار ندارند.

ویزای تحصیلی در کشور استرالیا :

کشور استرالیا دارای بهترین و با کیفیت ترین دانشگاه ها در جهان هستند و از لحاط آموزشی و امکانات در سطح بالایی قرار دارند اما اولین شرط برای اینکه شخصی بتواند وارد دانشگاه های کشور استرالیا شود داشتن مدرک زبان انگلیسی است . مدرک زبان آیتلس و یا تافل برای اپلای کردن در دانشگاه های استرالیا الزامیست. در مقطع دکتری دانشگاه های استرالیا هم مانند سایر کشورها شرایط بورس تحصیلی دارند اما باید بدانیم که داشتن مدرک زبان آیتلس 7 و حداقل 2 مقاله آی اس آی الزامیست .

دانشجویان در تمامی کشورها حق 20 ساعت در هفته کار کردن در دانشگاه و یا در بیرون را دارند.

ویزای آمریکا همراه با a2zconcierge

نویسنده : نگار منوچهری

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *