دی, 1397 بدون نظر دسته‌بندی نشده

ویزای اسپانیا

در مطالب قبلی درباره ویزای اروپا و اخذ ویزا صحبت کردیم در این مطلب درباره ویزای اسپانیا صحبت خواهیم کرد.

اسپانیا یکی از غربی ترین کشورهای اروپاست که به دلیل شرایط خوب آب و هوایی، اقتصادی، رفاهی و… افراد زیادی تمایل دارند به آن سفر کرده و یا در آن زندگی کنند. این کشور جزو اتحادیه ی اروپاست و مسافران برای ورود به آن نیاز به ویزای شینگن دارند به همین خاطر مهاجرت و سفر به آن همیشه با دشواری هایی همراه بوده است.

هم اکنون ایرانیان زیادی علاقمند هستند برای کار و تحصیل و یا سرمایه گذاری رهسپار اسپانیا شده و به آن مهاجرت نمایند؛ به همین خاطر امروز با هم با  ویزای اسپانیا ،مهاجرت به اسپانیا و روش های آن بیشتر آشنا می شویم.

پادشاهی اسپانیا شرایط خوبی را برای ساکنانش فراهم نموده و با شرایط قابل قبولی به مهاجران خارجی نیز اقامت می دهد، اما این به آن معنی نیست که بدون داشتن شرایط اولیه ی مهاجرت می توانید به راحتی به اسپانیا مهاجرت نمایید؛ فرد مهاجر باید بتواند هزینه های اولیه ی زندگی در اسپانیا را پرداخت نماید و یا مدرکی دال بر دانستن زبان اسپانیایی داشته باشد و یا مواردی از این قبیل.

آب و هوا اسپانیا شباهت زیادی با بقیه اروپا ندارد

شمال اسپانیا آب و هوای معتدل دارد اما بخش های مرکزی و جنوب این کشور کاملا مدیترانه ای است. بهار و پاییز بهترین زمان ممکن برای رفتن به اسپانیا است. البته ممکن است در آبان و آذر باران های شدیدی را تجربه کنید. اما اردیبهشت، خرداد و مهر آب و هوا و همین طور جمعیت توریستی در بهترین شرایط خود قرار دارند.

جمعیت اسپانیا ۴۶.۶۵ میلیون نفر است

۸۰٪ مردم این کشور در شهرها ساکن هستند و اسپانیا ششمین کشور پرجمعیت اروپا است. در مادرید ۶ میلیون نفر و در بارسونا ۵ میلیون نفر سکونت دارند.

زبان کشور از ایالت کاتالونیا جداست!

۴۰۶ میلیون نفر در دنیا اسپانیایی حرف میزنند، یعنی پس از زبان چینی پر استفاده ترین زبان دنیاست. اما جالب تر آنکه در کاتالونیا، زبان باسک و گالیسیا مرسوم بوده و حتی جایگاهی رسمی دارد.

مردم اسپانیا، ثروتمند واقعی هستند

شاید خیلی ثروتمندتر از مردم اسپانیا پیدا کنید اما شادتر از این مردم پیدا نخواهید کرد. امید به زندگی در این کشور ۸۲ سال است و در بین تمام کشورهای دنیا رتبه چهارم را دارند. البته این سن برای زنان اسپانیایی ۸۵ سال و برای مردان ۷۹ سال است.
در گزارش سال ۲۰۱۳ مشخص شد مردم اسپانیا، ۱۶ ساعت از ۲۴ ساعت روز خود را به اوقات فراغت می پردازند که شامل خوردن، آشامیدن و خوابیدن است. این آمار عجیب اما واقعی است.

هزینه های کلی زندگی در اسپانیا

یکی دیگر از مواردی که همواره مورد توجه مهاجران به یک کشور قرار می‌گیرد، موضوع هزینه‌های زندگی در یک کشور می‌باشد. اگر بخواهیم هزینه زندگی در اسپانیا را برای اشخاصی که قصد اخذ اقامت اسپانیا را دارند تشریح نماییم، می‌توانیم به هزینه اجاره یک آپارتمان در این کشور اشاره نماییم. هزینه اجاره یک واحد آپارتمان به طور میانگین ماهیانه 450 یورو خواهد بود. البته این موضوع کاملا بستگی به شخص متقاضی کسب اقامت اسپانیا دارد، به اینکه در چه شهری قصد سکونت داشته و آن آپارتمان مربوط به کدام منطقه آن شهر می‌باشد.

سایر هزینه ها از جمله هزینه آب، غذا، حمل و نقل و اینترنت در حدود 400 یورو در ماه خواهد بود که نسبت به کیفیت موجود مطلوب است. میانگین درآمد مردم اسپانیا در حدود 1200 یورو در ماه است و از آنجایی که اسپانیا کشوری توریستی است اشخاصی که موفق به کسب اقامت اسپانیا می‌شوند به راحتی با ساخت کافه و یا رستوران در این کشور می‌توانند درآمد بالایی را کسب نمایند.

روش های مهاجرت به اسپانیا

 • مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج
 • مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی
 • مهاجرت به اسپانیا از طریق کار
 • مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل
 • مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه‌گذاری

 

 اقامت با ازدواج

یکی از آسان ترین روش های مهاجرت به اسپانیا و کسب اقامت دائم این کشور ازدواج است. برای این که فرد مهاجر بتواند اقامت اسپانیا را به دست آورد باید نامزد او از سفارت اسپانیا تقاضای خود را اعلام نماید و با مدارکی که از وی طلب می شود ثابت کند که قصد او به راستی ازدواج و زندگی با تبعه ی خارجی است و هیچ دروغی در کار نیست.

در ضمن فرد اسپانیایی باید بتواند مدارکی دال بر استطاعت مالی خود ارائه دهد که در آن مشخص باشد که می تواند هزینه های زندگی همسرش را نیز بپردازد. اگر همه ی مدارک تکمیل شود و سفارت مطمئن باشد که قصد فرد مورد نظر واقعا ازدواج و زندگی است، برای تبعه ی خارجی، ویزا صادر شده و وی می تواند در اسپانیا ساکن شود. تبعه ی خارجی می تواند پس از یک سال درخواست شهروند رسمی شدن اسپانیا را به سفارت ارائه داده و رسما شهروند اسپانیا شود. این در حالی است که در اغلب روش های دیگر فرد مهاجر باید ۱۰ سال بدون سابقه ی کیفری در اسپانیا سکونت داشته باشد تا به او حق شهروندی و اقامت دائم داده شود.

مهاجرت از طریق تمکن مالی در اسپانیا

افرادی که در ایران از تمکن مالی خوبی برخوردارند، با احراز شرایط زیر می توانند اقامت اسپانیا را از طریق تمکن مالی دریافت کنند.

در صورتی که سرپرست خانواده ثابت نماید ماهیانه حدود 3 تا 4 هزار یورو درآمد ثابت دارد، واجد شرایط دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی می باشد.

این درآمد ثابت می تواند از چهار محل ثابت شود:

1.سود سپرده بانکی 2.اجازه نامه ملکی 3.حقوق بازنشستگی 4.سود سهام بورس

متقاضی می تواند پس از گذشت 5 سال از زمان دریافت این اقامت، درخواست اقامت دائم و پس از آن طبق قوانین مهاجرتی، پاسپورت دوم دریافت کند.

این نوع مهاجرت مزایای زیادی دارد از قبیل:

 • -سهولت در مراحل تمدید اقامت
 • -عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی
 • -سریع بودن روند مهاجرت
 • -بهره مندی از امکانات شهروندی اروپا
 • -امکان استفاده از بیمه های مختلف اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا از طریق کار و مهاجرت کاری

در این روش نیاز به کاغذ فراوان اسناد است، بسته به هدف فرد در این کشور به منظور زندگی و کار، فرد بایستی در خارج جواز کار و مهاجرت به اسپانیا را به دست آورد. خوشبختانه، کار و اقامت در سیستم مجوز اسپانیایی موجود و قابل کسب است.

اتباع اتحادیه اروپا (EU) فقط نیاز به اخذ مجوز خاص و یا اجازه کار برای زندگی و کار در این کشور هستند، اگر چه آنها نیز به عنوان ساکنان نیاز است یک بار در کشور ثبت نام کنند.

اتباع غیر اتحادیه اروپا ، از سوی دیگر، یک فرایند طولانی و خسته کننده پیش و روی خود دارند، در اکثر موارد، لازم است که یک قرارداد استخدام درخواست اجازه کار دریافت کنند. قانونی که می تواند در یک وضعیت گرفتن نتیجه دهد، به عنوان بسیاری از کارفرمایان ارائه کار بدون اجازه کار ممکن نیست، اما لازم است یک قرارداد کار برای شخص اعمال شود.
باید به یاد داشته باشید که حق ویزا برای ورود به کشور، و اجازه اقامت آنها را قادر به ماندن می کند.

مهاجرت کاری به اسپانیا

یکی دیگر از روش های مهاجرتی به اسپانیا و کسب اقامت این کشور مهاجرت کاری است. این نوع مهاجرت کاغذبازی و مراحل زیادی دارد به همین خاطر اغلب توسط وکیلان مهاجرتی انجام می شود اما مراجعه به وکیلان الزامی نیست.

مهاجرت کاری به این معناست که کارفرمایی ساکن در اسپانیا اعلام می کند که به نیروی کاریِ فرد مهاجر نیاز دارد و می تواند در شرکت یا محل کارش او را استخدام کند. در این صورت فرد می تواند به کشور مورد نظر مهاجرت نماید.

اما این که کارفرمایی بدون شناخت کافی برای مهاجری دعوتنامه ارسال کند، کمی بعید به نظر می رسد. این روش بیشتر برای افرادی مفید است که با کمپانی های خارجی در تماس هستند و آن ها حاضر می شوند با توجه به شناختی که از فرد دارند، او را استخدام نمایند. در این رابطه کارفرمایان نیز با محدودیت هایی مواجه هستند برای مثال باید ۳ ماه متداول پوزیشن مورد نظرشان را در روزنامه ها آگهی کنند و اگر فردی اسپانیایی برای انجام آن کار پیدا نشد کارفرما می تواند تبعه ی خارجی استخدام نماید.

پس تکلیف افرادی که هیچ کارفرمایی را نمی شناسند چیست؟

هر کشور در فواصل زمانی مختلف به برخی از مهارت ها نیاز دارد مثلا کشوری به کشاورز و سرزمین دیگری به پزشک متخصص نیاز پیدا می کند، این شغل های مورد نیاز همه ساله طی فهرستی اعلام می شوند و مهاجرانی که واجد شرایط کار در آن موقعیت های شغلی باشند می توانند به استخدام این کشورها در آیند.

اگر فردی با رزومه و سابقه ی کاری خوب خود بتواند کارفرمایی را مجاب کند که می تواند فردی مفید برای وی و کمپانی اش باشد، می تواند در اسپانیا اقامت کرده و پس از ۱۰ سال شهروند رسمی این کشور شود.

اخذ اقامت و مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل  و مهاجرت تحصیلی

یکی از کشورهای محبوب برای دانش آموزان با یک برنامه مبادله اراسموس این کشور می باشد، همچنین برای کسانی که درجه کامل دنبال، در اسپانیا برتری علمی برای تحصیلات طولانی مدت وجود دارد. در طول این سالها، اسپانیا توسط دانشجویان بین المللی به عنوان یک مقصد مطالعه بزرگ شناخته می شود، بنابراین شما قطعا اگر این کشور را برای تحصیل انتخاب کردید پشیمان نخواهید شد.
این که آیا شما در حال برنامه ریزی یک اقامت کوتاه در این کشور و یا در کشور دیگری برای یک دوره طولانی مطالعه هستید، ضروری است که شما در مورد ویزاهای مختلف و الزامات مورد نیاز برای دسترسی قانونی به کشور را داشته باشید. این اطلاعات برای کمک به شما در درک روند اخذ ویزا اسپانیا ، مورد نیاز است، و اطلاعات بیشتر برای خروج خود از این کشور نیز جزو اطلاعات مهمی است که باید داشته باشید.
اگر شما در حال آمدن به این کشور از کشور دیگری در اروپا هستید، گذرنامه یا ویزا برای ورود به این کشور مورد نیاز نیست. اما اگر شما از یک کشور غیر اروپایی می آیید و برای یک دوره سه ماه یا بیشتر برنامه ریزی کرده اید نیاز به یک گذرنامه و ویزا دارید برای اینکه بتوانید در این کشور باقی بمانید. پاسپورت باید به مدت 90 روز پس از طول اقامت برنامه ریزی شده در اسپانیا معتبر باشد. دانشجویانی که ایالات متحده آمریکا به یک ویزا برای اقامت کمتر از 90 روز نیاز ندارد.

مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی اسپانیا

مدارک مورد نیاز برای روادید دانشجویی عبارتند از:

 • 2 فرم درخواست شنگن Dully  را پر و امضا کنید.
 • پاسپورت برای دوره مورد نظر بایستی گرفته شود، برای اقامت خود را در این کشور بایستی حداقل یک صفحه خالی را به ویزای معتبر خود اضافه کنید.
 • مدارک دانش آموزی
 • دو عکس جدید با اندازه گذرنامه با یک پس زمینه سفید، منگنه یک عکس در هر یک از  اشکال درخواست مورد نیاز.
 • نامه پذیرش به عنوان یک دانشجوی تمام وقت از برنامه دانشگاه / مدرسه آمریکا یا اسپانیا که نام، آدرس و شماره ثبت از مدرسه و وزارت آموزش و پرورش در این کشور را نشان دهد؛ پرداخت کامل تمام هزینه های کمک درسی، طول مدت این برنامه، موضوع مطالعه و ساعت مطالعه در هفته، باید کمتر از 20 ساعت باشد.
 • بیمه بهداشت و درمان (فقط به شکل اصلی پذیرفته می شود): پوشش بیمه بین المللی بهداشت و درمان/ تصادف با حداقل پوشش 30،000 EUR در طول دوره برنامه ریزی اقامت در اسپانیا (یا معادل آن به دلار) بایستی موجود باشد. در این جا EHC است.
 • اثبات توان مالی در طول اقامت خود
 • اثبات کمک های مالی و یا کمک هزینه زندگی و تحصیلی با حداقل 1000 $ در ماه
 • نامه محضری از پدر و مادر خود یا قیم قانونی و به عهده گرفتن مسئولیت کامل مالی برای حداقل 1000 $ در ماه
 • اظهارات حساب بانکی شخصی که نشان دهد حداقل 1000 $ در هر ماه جهت اقامت خود دارید

مهاجرت سرمایه گذاری به اسپانیا

این نوع مهاجرت مخصوص افرادی است که در کشور خود مبلغی پول به دست آورده اند و علاقمند هستند پول خود را در اسپانیا سرمایه گذاری کنند، کشور اسپانیا برای این افراد شرایطی را قائل می شود که اگر آن ها را بپذیرند می توانند از طریق سرمایه گذاری و ورود پولشان به اسپانیا مهاجرت کرده و مقیم شوند.

سرمایه گذاری در اسپانیا را می توان به دو بخش اصلی خرید ملک و کار تقسیم بندی کرد که در ادامه به بررسی این دو روش می پردازیم:

 • خرید ملک در اسپانیا:

مهاجران علاقمند می توانند با خرید ملکی با حداقل قیمت ۵۰۰۰۰۰ یورو (معادل ۵,۷۱۹,۲۲۰,۵۸۰ تومان) به این کشور مهاجرت کنند. اما باید توجه داشته باشید که تنها خرید خانه موجب کسب اقامت برای مهاجران نمی شود و فرد باید ثابت کند که از چه طریقی قصد امرار معاش در این کشور را دارد و به نوعی خرید خانه تنها آسان کننده ی راه برای اوست. به عبارت دیگر شما با خرید ملک می توانید ویزای شینگن ۶ ماهه بگیرید و پس از آن از روش های دیگر مهاجرتی استفاده کرده و کسب اقامت نمایید.

 • سرمایه گذاری در کار:

در این روش مهاجر سرمایه ی خود را وارد اسپانیا کرده و وارد بازار کار می شود. روش های سرمایه گذاری در کار و در کشور اسپانیا مراحل متعددی دارد که باید توسط وکیلی کاردان پیگیری و انجام شود.

اما در پایان این روش هم فرد مهاجر می تواند اقامت دائم کسب کند.

*نکات مهم درباره مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در اسپانیا:

-امروزه شاهد تبلیغات گسترده ای مبنی بر خرید خانه و کسب اقامت دائم در اسپانیا هستیم که این موضوع آن طور که نشان می دهند صحت ندارد و روشی برای پول سازی موسسات مختلف می باشد. حقیقت این است که کسب اقامت در اسپانیا راه های آسان تری از خرید خانه هم دارد برای مثال شما با چند سال درس خواندن در اسپانیا می توانید اقامت دائم به دست آورید اما خرید خانه منجر به اقامت دائم شما نخواهد شد مگر آن که مبلغ خانه ی شما بالا باشد. بنابراین توصیه می کنیم به شدت مراقب افراد سودجو باشید.

-با مهاجرت سرمایه گذاری نیز باید ۵ الی ۱۰ سال در این کشور ساکن باشید تا به شما اقامت دائم داده شود.

-فراموش نکنید که نرخ بیکاری در اسپانیا زیاد است بنابراین توقع معجزه نداشته باشید و سرمایه ی خود را هوشمندانه خرج کنید.

مهاجرت به اسپانیا با پرداخت 25000 یورو

اقتصاد در سال 2008 در کشورهای اروپایی دستخوش تغییرات عمده ای شد، نسبت به 12 در بیکاری درصد، و 40 درصد صنعت ساخت و ساز در برخی از مناطق کاهش یافت، مهاجران سخت ترین شرایط بیکاری را در این کشور تجربه کردند. مهاجرت به هر کشوری هزاران مزایای و معایب دارد. دولت مادرید برای تشویق طرح مهاجرتی جدیدی را برنامه ریزی کرد. این برنامه اجازه می دهد مهاجران با پرداخت مبلغی برای کمک به اقتصاد و از بین رفتن بیکاری در این اسپانیا، اجازه اقامت خود و داشتن همه خدمات شهروندی را به مدت سه سال داشته باشند. این مبلغ برای واجد شرایط بودن در این طرح 25،000 € می باشد. تعداد بسیار کمی از مهاجران جدید، تا کنون، علاقه ای برای استفاده از این طرح از خود نشان داده اند.

اخذ ویزای اروپا همراه با a2z concierge

نویسنده : احسان حسینی

 

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *