آذر, 1397 بدون نظر دسته‌بندی نشده

ویزا اروپا

در مطلب قبلی درباره نحوه اخذ ویزا صحبت کردیم در این پست می خواهیم درمورد ویزا اروپا صحبت کنیم.

چطور ویزا اروپا بگیریم

ویزا اروپا به سه حالت توریستی (شینگن) ، تحصیلی برای خواندن درس ، ویزای کاری می باشد.

ویزای توریستی مجموعه کشورهای اروپایی با عنوان شینگن به شخص متقاضی داده میشود که همانطور که میدانیم گرفتن ویزای شینگن تحت شرایط و ظوابط خاصی برای متقاضی صادر میشود. ویزای شینگن این امکان را فراهم میکند که تمامی کسانی که خارج از حوزه اروپا زندگی میکنند با داشن ویزای شینگن به کلیه حوزه اروپا در زمان مشخص سفر کنند.

گام اول در گرفتن ویزای اروپا و شینگن تهیه مدارکیست که باید به سفارت مقصد ارائه شود مدارکی دال بر اینکه به نمایندگان کشور ثابت شود که شما مورد اعتماد هستید از لحاظ مالی قوی هستید و از لحاظ دلایل قابل قبولی دارید که در کشور محل زندگیتان وابستگی دارید و قصد مهاجرت ندارید و تنها توریست هستید.

گرفتن زمان مناسب از سفارت ها برای بررسی مدارک و پر کردن فرم های مخصوص سفارت نیز گام های بعدی این پروسه هستند باید توجه داشته باشیم که داشن یک وکیل و فرد آگاه برای پر کردن این فرم ها مخصوص سفارت یک پروسه حساس و بسیار مهم است . چراکه ممکن است یه نا آگاهی و یک اشتباه بسیار کوچک باعث رد شدن درخواست متقاضی از سمت سفارت و موکلین کشور مقصد شود.

بنابراین باید خیلی دقت داشته باشید که داشتن مدارک خوب و درس و وکیل معتبر و کاربلد از موارد بسیار مهم در گرفتن ویزا میباشد.

ویزا تحصیلی اروپا:

بیشتر کسانی که به دنبال تحصیل در خارج از کشور هستند ترجیح میدهند در کشورهای ادامه تحصیل دهند که سطح و رتبه دانشگاه ها بالا باشد و در عین حال برای دانشجوی خارجی از لحاظ هزینه ای به صرفه باشد و قادر به پرداخت شهریه ها باشند

کشورهای اروپایی در دو حالت دانشجو میپذیرند1- دانشجو به صورت اینترنشنال یا بین المللی است که در این حالت حتما باید مدرک زبان انگلیسی آیتلس داشته باشند، و به طبع شهریه های دانشگاه برای دانشجویان باید بالاتر از شهریه های دانشجویان خود کشور باشد. پس هزینه های دانشگاه های اروپایی در حالت اینترنشنال در همان اندازه دانشگاه های امریکا و کانادا میباشد و یا شاید بیشتر .

حالت دوم دانشجو شدن در کشورهای اروپایی گذراندن دوره های زبان آن کشور تا  مقطع خواسته شده از سمت دانشگاه می باشد که در این حالت دانشجو متواند از دانشگاه های رایگان یا یا شهریه های پایین استفاده کنند.

ویزای کاری

و آخرین نوع ویزا گرفت ویزا کاری استاین نوع ویزا یک کارفرما باید از کشور مقصد درخواست نیروی کاری بزند و شما را به عنوان نیروی متخصص در بیزینس خود معرفی کند شرایط گرفتن ویزا کاری بسیار سخت و پیچیده است و پروسه ای طولانی مدت چرا که  کارفرما باید بتواند دولت کشور را قانع کند که نیرو متخصصی که نیاز دارد را در کشور محل بیزینس نمیتواند داشته باشد و دلیل قانع کننده برای اینکه نیروی متخصص را از خارج از کشور انتخاب کرده داشته باشد برای گرفتن ویزا کاری دانستن زبان انگلیسی و رزومه کاری بسیار خوب و تخصص های ویژه در حرفه بسیار ثمر بخش و در واق واجب است .گرفتن ویزا کاری پروسه طولانی مدتی داردو ممکن است سال هابه طول بی انجامد

اخذ ویزا همراه با a2zconcierge

نویسنده : نگار منوچهری

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *